MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA
Zadzwoń do nas: (71) 30-70-432

Wrocławscy kierowcy płacą za OC najwięcej w Polsce

Wrocław to najdroższe miasto w kraju pod względem ubezpieczeń. Wyprzedził Gdańsk, styczniowego lidera. Tak wynika z ubezpieczeniowego podsumowania 2013 roku

Podsumowanie roku zostało oparte na wyliczeniach cen obowiązkowych polis OC dla 30-letniego właściciela forda focusa z 2008 r. (100 KM i 1,6 l), który od 10 lat posiada prawo jazdy, a od siedmiu kupuje OC i jeździł w tym czasie bez szkód. Na potrzeby wyliczeń zestawione zostały ze sobą ceny we wszystkich miastach wojewódzkich.W 12 z 18 miast wojewódzkich najtańsze dostępne polisy OC kosztują teraz mniej niż w styczniu. Średnia cena spadła zaledwie o 13 zł.

Największą obniżkę zanotował Gorzów Wielkopolski, gdzie przykładowy właściciel samochodu zapłaci w grudniu 361 zł, czyli taniej o 48 zł w porównaniu z początkiem 2013 roku.

Jednak to kierowca z Lublina znajdzie najniższą składkę – 315 zł (spadek o 17 zł).

Najwięcej z kolei za OC należy zapłacić we Wrocławiu – 534 zł (wzrost ceny o 20 zł), który wyprzedził pod tym względem styczniowego lidera, Gdańsk. Według powyższych danych, wrocławianin musi więc za taką samą ochronę zapłacić o 219 zł więcej niż lublinianin!

Powodów do zadowolenia nie mają też mieszkańcy Poznania. To w ich mieście OC dla kierowcy z przykładu zdrożało najbardziej – aż o 80 zł – i przekroczyło barierę 500 zł, dołączając w ten sposób do trójki najdroższych lokalizacji.

Dodaj komentarz