MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA
Zadzwoń do nas: (71) 30-70-432

Czy opłaca się ubezpieczać dwa auta u jednego ubezpieczyciela?

W niejednym gospodarstwie domowym występuje więcej niż jeden samochód. Żona jeździ do pracy swoim autem, mąż swoim. Nastolatek tuż po osiemnastych urodzinach i zdanym egzaminie na prawo jazdy kupuje pierwszy pojazd. Zamożny przedsiębiorca posiada w garażu kilka samochodów. Dziadek lub babcia mieszkający z dziećmi oraz wnukami także mają własne auto. Czy ubezpieczyciele mają specjalne oferty dla rodzin chcących ubezpieczyć więcej niż jeden pojazd? 

Firmy ubezpieczeniowe nęcą ofertami pakietów OC i AC (a często również z assistance czy NNW kierowcy). Zdecydowanie opłaca się kupować ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie niż każde z osobna u różnego ubezpieczyciela. Mogłoby się wydawać, że podobna zależność wystąpi, jeśli zechcemy kupić dwa ubezpieczenia OC dla dwóch samochodów. Niestety tak nie jest.

– Ubezpieczenie dwóch samochodów w jednym towarzystwie nie zapewnia nam żadnych profitów ani zniżek z tego tytułu. Ubezpieczyciele proponują atrakcyjne oferty, gdy kupujemy OC i AC w pakiecie. Wtedy faktycznie warto kupić ubezpieczenie komunikacyjne w jednym pakiecie, bo można zyskać nawet kilkaset złotych oszczędności, niż gdybyśmy kupowali OC i AC osobno w różnych towarzystwach. Kupując samo ubezpieczenie OC, w niektórych firmach ubezpieczeniowych możemy liczyć na zniżkę np. przy ubezpieczaniu domu. Jednak na zakup polisy OC dla drugiego pojazdu prawie nigdy nie otrzymamy żadnej zniżki. Dlatego bardziej opłaca się skorzystać z porównania ubezpieczeń komunikacyjnych, porównać oferty OC w różnych firmach i ubezpieczyć każdy pojazd osobno u różnych ubezpieczycieli. Taką możliwość daje klientom Multiagencja Multitrio.pl

Dodaj komentarz