MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA
Zadzwoń do nas: (71) 30-70-432

Rewolucyjna usługa w PZU – bezpośrednia likwidacja szkód

Jeśli masz samochód, musisz wykupić polisę OC. Do tego zobowiązuje Cię prawo. OC działa wtedy, kiedy dojdzie np. do kolizji. W takiej sytuacji wypłacane jest odszkodowanie z polisy OC kierowcy, który spowodował kolizję (czyli sprawcy). Otrzymuje je ten, kto został poszkodowany i nie spowodował kolizji. Sprawca kolizji nie dostaje z polisy OC nic. Może wystąpić o odszkodowanie tylko z ubezpieczenia AC, jeśli je posiada.

Oznacza to, że Ty nigdy nie dostajesz pieniędzy ze swojej umowy OC. Odszkodowanie otrzymuje osoba, której wyrządzasz szkodę, np. uszkadzasz w stłuczce jej samochód.

Jeżeli jednak stłuczkę spowoduje ktoś inny i uszkodzi Twój samochód, Ty otrzymujesz odszkodowanie z jego ubezpieczenia OC. W takiej sytuacji udajesz się do firmy, która ubezpiecza samochód sprawcy. I to z nią załatwiasz formalności, aby dostać pieniądze np. na naprawę samochodu.

Tak było standardowo. Teraz może być inaczej – prościej, szybciej i wygodniej.

Od 4 kwietnia 2014 r., jeśli masz OC samochodu w PZU, możesz skorzystać z rewolucyjnej usługi. Jest to tzw. bezpośrednia likwidacja szkody. Jeśli ktoś uszkodzi Twój pojazd w kolizji, możesz wystąpić o odszkodowanie w PZU. Nie musisz załatwiać – tak jak dotychczas – żadnych formalności w obcym towarzystwie. Kontaktujesz się z PZU – firmą, którą sam wybrałeś / sama wybrałaś i którą znasz. To my – szybko i sprawnie – wypłacimy pieniądze.

A na koniec zwrócimy się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot kosztów naprawy Twojego samochodu. Ale to jest już wyłącznie nasz problem…

Wg danych za lata 2012-2013: na podstawie raportu Deloitte Advisory Sp. z o.o. 2014, PZU najszybciej na rynku likwiduje szkody z komunikacyjnych ubezpieczeń OC

Dodaj komentarz